Opublikowany w Uncategorized

Czytanie bajek w wersji oryginalnej

Czy czytanie lub oglądanie bajek w języku angielskim rzeczywiście pomaga dzieciom w nauce języka?

KidsReading

Dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzują się podejmowaniem działań wtedy, kiedy czują się na to gotowe. Dlatego wiele materiałów przeznaczonych jest do słuchania. Zdolność biernego przyswajania języka obcego rozwija się o wiele wcześniej niż zdolność budowania wypowiedzi.

Jeśli damy dzieciom okazję do osłuchania się z językiem obcym, umożliwiamy im przyswojenie języka w sposób naturalny.    Należy więc zapewnić dzieciom kontakt z nagraniami audio, video, a także z rymowankami i piosenkami,

Oswajajmy dzieci na zasadzie „zanużenia w kąpiel językowej”, jak pisze Dorota Sikora-Banasik w książce „Wczesnoszkolne nauczanie języków obcych”. Stosujmy historyjki obrazkowe, używajmy prostych słów do opisania ich. Dzieci są w stanie zrozumieć o wiele więcej, niż się powszechnie zakłada.

Tym razem zapraszam do nauki języka angielskiego z POCOYO.

Pocoyo to uroczy chłopiec w niebieskim ubranku, który wraz z przyjaciółmi poznaje otaczający go świat. Dzięki minimalizmowi zachowanemu w serialu, dzieci skupiają swoją uwagę na głównym bohaterze i jego przygodzie. Oglądając bajkę w wersji angielskiej w prosty sposób możemy pomóc maluszkom w nauce języka angielskiego.

Zachęcam was do oglądania i czytania bajek w wersjach angielskich.

633x475

Nawet nie wiecie ile wasze dziecko z nich zapamięta!

logo

Na stronie http://www.pocoyo.com znajdziecie masę filmów, gier i zabaw z Pocoyo!

pocoyo2

źródło informacji:

„Języki Obce w Szkole”

„Wczesnoszkolne nauczanie języków obcych – D.Sikora-Banasik”

Reklamy