Opublikowany w Uncategorized

3..2..1..START. Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu!

banner_dbi2014b

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy dziś już po raz 10. W tym roku motywem przewodnim jest to,aby każdy internauta mógł uczynić Internet miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Na naszej stronie, w dziale BEZPIECZEŃSTWO W SIECI możecie przeczytać jak radzić sobie z ryzykiem używania komputera i Internetu przez dzieci. Każde dziecko musi wiedzieć,że wszystko,co zamieści w siedzi,zostawia ślad.

W tym roku zostało zgłoszonych ponad 700 inicjatyw.

A tak przedstawiają się obchody DBI 2014 w całej Polsce i na świecie:

11 lutego 2014 r. w prawie 100 krajach na całym świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznych obchodów „Razem tworzymy lepszy Internet” (“Let’s create a better Internet together”) ma zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Już od stycznia w całej Polsce lokalni organizatorzy angażują się w akcje z okazji DBI. W 2013 r. zorganizowano ich aż 1216. Tradycyjnie, lokalni organizatorzy tegorocznych obchodów, którzy zgłoszą swoje działania na rzecz bezpieczeństwa online poprzez stronę http://www.dbi.pl i do końca marca prześlą sprawozdanie ze zrealizowanych akcji, wezmą udział w konkursie z nagrodami.

Jak co roku, centralnym punktem obchodów DBI w Polsce będzie konferencja dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i profesjonalistów pracujących z dziećmi, która odbędzie się 11 lutego 2014 r. w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. W programie konferencji przewidziana jest konferencja prasowa, wykład otwierający, debata ekspercka poświęcona pozytywnemu wykorzystywaniu Internetu oraz prezentacja nowych inicjatyw edukacyjnych.

Obchodom DBI 2014 we wszystkich krajach europejskich towarzyszyć będzie kampania medialna „Let’s create a better Internet together” (w Polsce realizowana pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”). Tegoroczny spot telewizyjny ukazywać będzie główne przesłanie Dnia Bezpiecznego Internetu – każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Więcej informacji:

http://www.dbi.pl

http://www.saferinternet.pl

Reklamy