Opublikowany w Uncategorized

Muzeum Madame Tussauds w Londynie

madametussaudslogo

Muzeum Madame Tussaud to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Londynu, mieszcząca się na Merylebone Road, niedaleko stacji Baker Street.

Muzeum Figur Woskowych założyła Marie Tussaud w 1802 roku, gdy po rewolucji francuskiej przybyła do Londynu. Przywiozła ze sobą wyrzeźbione woskowe odlewy głów straconych francuskich arystokratów. Od tego czasu modele woskowe przyciągają turystów z całego świata.

Muzeum Madame Tussaud prezentuje kilkaset figur, naturalnej wielkości, przedstawiających sławne osobistości, celebrytów oraz znanych wojskowych i polityków. Wśród nich znajdują się m.in. Marylin Monroe, Elvis Presley, David Beckham, Madonna, a nawet Dalajlama, Jan Paweł II i Lech Wałęsa. Woskowe postacie są wykonane z niesamowitą starannością i sprawiają, że postacie wyglądają niemalże jak żywe.

Wystawa podzielona jest tematycznie na poniższe sale: sportu, sław, salę z Czerwonym fotelem z Big Brothera, strachu, salę bohaterów filmowych, gwiazd muzyki, prezydentów, kanclerzy, sławnych ludzi oraz salę poświęconą wielkiemu pożarowi Londynu w 1666.

Częś muzeum Madame Tussaud stanowi planetarium, które otrzymało nazwe Audytorium. Planetarium poświęcone jest poznawaniu kosmosu. Pokazy odbywają się co pół godziny, natomiast wystawy zawierają działy interaktywne, które bawią i uczą, i gdzie przybyli goście mają okazję skrócić sobie czas oczekiwania. Sam pokaz (który co jakiś czas się zmienia) to mieszanka tradycyjnego oglądania gwiazd i trojwymiarowych obrazów z kosmosu, dzięki zastosowaniu różnych technik projekcji i symulacji.

Oprócz Londynu powstały filie muzeum w Amsterdamie, Berlinie, Las Vegas, Nowym Jorku, Szanghaju, a nawet w Hongkongu.

kate-waxwork-1-e1333630618264 Queen

 

 

The new waxwork figure of Queen Elizabeth II is seen alongside a waxwork of the Duke of Edinburgh during its unveiling at Madame Tussauds-832196

 

 

źródło: http://www.holidaycheck.pl/

Reklamy