Opublikowany w Uncategorized

Motywacja

94b

 

 

Podstawą efektywnej nauki języka obcego jest motywacja dzieci.

Każdy z nas, będąc nauczycielem,czy rodzicem, zadaje sobie często pytanie “Co zrobić, aby dziecko czegoś się nauczyło?. Jak wygląda motywacja waszych dzieci w szkole, a jak w domu?

 

MOTYWACJA W SZKOLE

Fotolia_33909180_Subscription_L

Zacznijmy od tego, że aby nauczyciel mógł motywować Wasze dzieci do pracy, sam musi tę motywację posiadać. Zmotywowany i chętny do pracy nauczyciel to sprawa najważniejsza.

Wyobraźcie sobie nauczyciela zadowolonego ze swojej pracy, zachęcającego Wasze dzieci do podejmowania ryzyka, widzącego mozliwość ośiągniecia sukcesu przez Wasze dziecko. Kolejną sprawą są atrakcyjne lekcje, pełne nowoczesnych metod i form pracy, ciekawe tematy zajęć odnoszące się do życia codziennego, a także dostosowanie poziomu zadań do mozliwości ucznia.

To wszystko sprawi, że dzieci-uczniowie chętniej wezmą udział w zajęciach, a przy odpowiednim podejściu nauczyciela osiągną sukces. Waże, aby uczniowie w szkole byli nagradzani. Choć jest to kwestia sporna na zasadzie : “Zrobię coś, jeśli mi za to zapłacą”, ja uważam, że tzw “motywce i zachętki” bardziej pomogą niż zaszkodzą.

 

MOTYWACJA W DOMU

muvnntw4ccsw04o448kc448cwco.600

Drodzy Rodzice! Odgrywacie równie bardzo ważną rolę w kształceciu Waszych dzieci, jak szkoła i nauczyciele. Wasze nastawienie do jezyka obcego ma ogromny wpływa na dziecko i będzie je motywowalo do nauki (lub też i nie). Waszym zadaniem jest wyjaśnienie dziecku konieczności nauki języka obcego.

Atmosfera domowa pomoże dziecku w przeżywaniu sukcesów oraz przezwyciężaniu trudności w nauce, jeśli na takie napotka.

Warto w warunkach domowych także stosować “motywce i zachętki” w postaci pieczątek i naklejek. Proponuję wykonać tzw tablicę motywującą i nagradzać dziecko za zaśpiewanie piosenki w jezyku obcym, za podanie nazw przedmiotów w pokoju, za podanie kolorów ulubionych zabawek itp. Pomysly zależą od waszej wyobraźni.

Mam dla Was niespodziankę! Każda osoba, która  odniesie się do pytania konkursowego, weźmie udział w losowaniu zestawu naklejek motywujących!

 

konkurs1

 

Zasady konkursu: TUTAJ

Reklamy