Nasze osiągnięcia

Jako nauczycielka języka angielskiego w szkołach państwowych byłam zawsze bardzo zaangażowana w swojej pracy.

ARTYKUŁ ZE STRONY: http://www.jezykangielski.org/sukcesy.html

Wyróżnienie przez Ministra

Dzień 12 grudnia 2008 był szczególny dla Szkoły Podstawowej w Gorzycach. Właśnie wtedy delegacja tejże placówki odebrała w Ministerstwie Edukacji Narodowej nagrodę za wyróżnienie w konkursieEUROPEAN LANGUAGE LABEL 2008 organizowanym pod patronatemMinistra Edukacji Narodowej.

Celem konkursu jest nagradzanie i upowszechnianie nowatorskich inicjatyw dotyczących nauczania i uczenia się języków obcych charakteryzujących się wysoką jakością, wielostronnym spojrzeniem, oryginalnością i innowacyjnością.

101

Sukcesy naszych redaktorów i współtwórców serwisu


    eTwinning Pani Anny Łukomskiej    Pani Anna Łukomska pracując w szkole podstawowej już czwarty rok bierze wraz ze swoimi uczniami udział w programie eTwinning. eTwinning polega na współpracy bliźniaczych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Europie za pomocą mediów elektronicznych. Na początku nie było łatwo ponieważ nie każde dziecko a także szkoła wiejska miała dostęp do internetu. Początkowo  wszystkie   materiały   dzieci   wykonywały  na  papierze a później były publikowane w internecie. Wysiłek jednak opłacił się, grupa kilka razy otrzymała odznaczenia ‚Quality Labels’, a niedawno uhonorowano ją Europejską Odznaką Jakości eTwinning. Szkoły biorące udział w  projekcie jako  jedyne szkoły wiejskie zostały  zaproszone  do Warszawy na ceremonię wręczenia nagród i certyfikatów.

102

‚EUROPEAN LANGUAGE LABEL’  organizowany przez FRSE – Fundację Rozwoju Systemu Edukacji

Projekt ‚English Adventure – przygoda z angielskim koordynowany był również przez Panią Annę Łukomską. Jej praca jak i zaangażowanie uczniów zostały docenione. Efektem tego będzie wyjazd na ceremonię wręczenia certyfikatów konkursu European Language Label – edycja 2008, która odbędzie się 12 grudnia 2008 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.

DSCN0682
DSCN0704

Od pomysłu do sukcesu

W zeszłym roku Pani Anna Łukomska – redaktor działu dla dzieci w naszym serwisie zaproponowała uczniom klasy piątej wzięcie udziału w konkursie. Wybrany został zespół językowy pod nazwą‚ANGIE’S ANGELS’ (Aniołki Angeliki, ponieważ koordynatorem uczniów została Angelika.

Projekt nazwany został „Przygoda z angielskim”. Uczniowie wraz z nauczycielką przeprowadzili liczne konkursy z cennymi nagrodami ufundowanymi przez wydawnictwo PEARSON LONGMAN. Dodatkowo grupa uatrakcyjniła jedno z zebrań rodziców piosenką z popularnego musicalu ‚High School Musical. Grupa koordynowana przez Panią Annę przygotowywała także w ramach projektu wiele gier, quizów i zabaw przybliżających kulturę i zwyczaje Brytyjczyków.

Zaskakujące zakończenie

Dużym zaskoczeniem ale też radością była informacja jaką otrzymał zespół. Ich praca i starania zostały zauważone i docenione przez Panią Minister. Wyróżnionych zostało 20 szkół z całego kraju a szkoła w Gorzycach była jedną z dwóch szkół wiejskich.

Sukces jest niewątpliwie przykładem, że każdy uczeń i każda szkoła ma szansę na jego osiągnięcie. Najważniejsze są chęci ale też osobiste zaangażowanie nauczyciela.

Z naszej strony serdecznie gratulujemy Pani Annie, życzymy dalszych pomyślności i satysfakcji z pracy z dziećmi. Cieszymy się, że pracuje Pani z nami pokazując na swojej stronie naukę języka jako przyjemność i zabawę.

nagrodę za liczne projekty europejskie w programie eTwinning, nasza szkoła otrzymała zestaw komputerowy. W ramach projektu IBM KidSmart placówkom prowadzącym nauczanie początkowe i przedszkolne przekazywane są zestawy komputerowe zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku 3-7 lat. Zestaw obejmuje komputer w kolorowej, bezpiecznej dla dzieci obudowie oraz oprogramowanie edukacyjne. Oprogramowanie IBM KidSmart wspiera program nauczania początkowego w zakresie podstaw matematyki, języka angielskiego oraz logicznego myślenia, a ponadto, poprzez wprowadzenie element nowości i zabawy, urozmaica i uatrakcyjnia zdobywanie nowych umiejętności. Poprzez udział w programie, dzieci już we wczesnych latach uczą się jak mądrze korzystać z komputera, co kształtuje ich odpowiedzialne podejście do wykorzystania najnowszych technologii w późniejszym życiu. Dzięki temu zestawowi uczniowie klasy 1A  z anglistką Anną Łukomską realizują nowy projekt „Animals sounds – odgłosy zwierząt”.

image (1)
image

Prace uczniów można znaleźć na stronie http://animals-sounds.jimdo.com  .  Tym razem współpracujemy z Litwą.

GALERIA

ARTYKUŁ Z LOKALNEJ GAZETY SPRZED 3 LAT

http://nowosci.com.pl/189843,Syna-sama-uczyc-nie-bedzie.html

cms-image-000161941

Studiowała biologię i język angielski. Język Wiliama Szekspira urzekł ją do tego stopnia, że postanowiła szerzyć go wśród najmłodszych.

Proszę wyjaśnić na czym polega eTwinning…
To program pozwalający na naukę języka angielskiego w sposób niekonwencjonalny. Dzięki niemu, za pośrednictwem Internetu, mogłam nawiązać kontakt z różnymi szkołami w Europie. Dzieci poznają obyczaje tych krajów, opisują i wysyłają pocztą elektroniczną. Nawiązaliśmy już kontakt z Francją, Portugalią, Wielką Brytanią i Rumunią. Ten program realizuję już 5 rok i dzieci cały czas są zainteresowane. Cieszy mnie, że nawet najsłabsi uczniowie angażują się. Zauważyłam, że kiedy obrazek podpisany przez takie dziecko znajdzie się w Internecie, ono stara się coraz lepiej uczyć. Te metody dają wspaniałe efekty wychowawcze.

W jakim wieku są dzieci, które Pani uczy?

Pracuję w Szkole Podstawowej nr 2. Mam dzieci najmłodsze i starsze. Marzy mi się jeszcze praca z przedszkolakami. Moi podopieczni są bardzo sympatyczni. Uwielbiam z nimi pracować.

Pani zapał i pracę doceniło Narodowe Biuro eTwinning w Warszawie…

Spotkał mnie wielki zaszczyt. W listopadzie zostałam zaproszona na warsztaty do Nottingham w Anglii. Uczestniczyło w nich 100 nauczycieli z 22 krajów. Z Polski wyjechała trzyosobowa grupa. Z naszego województwa byłam jedyna. Powierzono mi funkcję ambasadorki eTwinning w województwie kujawsko-pomorskim, którą pełnić będę przez trzy lata. Do moich zadań będzie należało, między innymi, reprezentowanie programu w regionie, prowadzenie spotkań szkoleniowych, prezentacja swoich projektów oraz programu podczas konferencji regionalnych i krajowych.

Studiowała Pani biologię później język angielski. Dlaczego wolała Pani uczyć dzieci języka Szekspira?

Nauczyciele języka angielskiego byli poszukiwani. Zaczęłam uczyć w Gorzycach i tam zrobiłam pierwszy projekt. Po nagrodę jechałam z panią dyrektor do Warszawy. Pokochałam język angielski, dzięki babci Krystynie. To ona już od przedszkola prowadzała mnie na lekcje. Po maturze wyjechałam do Holandii jako au-pair. Rodzina, u której mieszkałam pragnęła, abym rozmawiała z ich dziećmi po angielsku. Wróciłam po kilku miesiącach, bo bardzo tęskniłam za domem.

Czy taka forma pracy dla młodych ludzi jest dobra?

To dobra szkoła życia. Chociaż myślę, że byłam za młoda. Kiedy wyjeżdżałam miałam 18 lat. Byłam bardzo nieśmiała, a tam rzucono mnie na szeroką wodę. Zaledwie co zdałam egzamin na prawo jazdy, a musiałam jeździć odbierać dzieci ze szkoły. Strasznie się bałam, bo tam dookoła kanały i woda, ale pokonałam ten strach. Później doszłam do wniosku, że im bardziej niż osoba do nauki dzieci języka, jest potrzebny ktoś do prowadzenia domu. Trochę mnie śmieszyło, bo na początku wydawało im się, że przyjechałam z jakiegoś zacofanego kraju. Pytali czy umiem obsługiwać pralkę, czy wiem co to jest płyta CD, wieża itp.,

Jaki był ich stosunek do dzieci?

Tata odwoził je do szkoły, ja je odbierałam. Dorośli wstawali bardzo wcześnie i długo pracowali. Dzieci też dość późno przychodziły do domu, ale prawie nic nie miały zadawane. Wiem też, że w szkole miały bardzo długie, nawet godzinne przerwy. Holendrzy telewizji prawie nie oglądali, tylko dużo rozmawiali, grali w różne gry. Do znajomych chodzili dopiero po 22, jak ich pociechy już spały.

Czy ze swoim synkiem rozmawia już Pani po angielsku?

On jest jeszcze za mały. Ma 14 miesięcy. Przyznam jednak, że nie wyobrażam sobie, abym miała go uczyć angielskiego. Raczej poproszę koleżankę, żeby z nim pracowała.

ARTYKUŁ Z LOKALNEJ GAZETY ROK 2008

cms-image-000100193

Wpisują się w edukację europejską

Minister edukacji pogratulował Beacie Otto, dyrektorce Niepublicznej Szkoły w Brzyskorzystwi, realizacji programu „Uczenie się przez całe życie”. Pod tym hasłem uczniowie poznają język Szekspira.
Minister edukacji pogratulował Beacie Otto, dyrektorce Niepublicznej Szkoły w Brzyskorzystwi, realizacji programu „Uczenie się przez całe życie”. Pod tym hasłem uczniowie poznają język Szekspira.

Anna Łukomska, nauczycielka języka angielskiego, już ponad rok uczy dzieci tego języka niecodziennymi metodami – poprzez zabawę nawiązującą do obyczajów różnych narodów oraz przysłów. Za to została doceniona przez unijną fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej już na początku tego roku. Jest autorką nagrodzonego projektu „Our landskapes”.

– Projekt ten godnie wpisuje się w edukację europejską, realizowaną w ramach programu eTwinning – pisze Paweł Poszytek, dyrektor programu „Uczenie się przez całe życie”, w liście skierowanym do Beaty Otto. – Komisja Europejska i Ministerstwo Edukacji Narodowej dążą do tego, aby eTwinining objął swym zasięgiem jak największą liczbę szkół, nauczycieli i uczniów.

Jesteśmy przekonani, że Państwa udział w programie, który jest przykładem najlepszej praktyki, zainspiruje inne szkoły zarówno w kraju, jak i za granicą oraz sprawi, że włączą się one do tego przedsięwzięcia, przyczyniając się do realizacji programów ucznia i wychowawczych szkół w ciekawy i nowatorski sposób, a także do rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Gwarancją, że tak będzie, jest Anna Łukomska, która uczy także języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie. Nauczycielka lubi dzieci i – jak nam kiedyś powiedziała – uwielbia czytać podręczniki przeznaczone dla swych podopiecznych. Przebywanie z najmłodszymi daje jej największą radość. Jej nowym pomysłem była niecodzienna nauka języka angielskiego. Inspiracją było nadchodzące amerykańskie święto Halloween.

– W poniedziałek w naszej szkole odbyła się parada straszydeł – mówi Anna Łukomska. – Wszyscy uczniowie przebrali się za duchy, czarownice i inne zjawy. Zwyczaje i obrzędy związane z tą wesołą tradycją dzieci poznały na zajęciach języka angielskiego. Zabawę zorganizowałam wspólnie z Moniką Śliwińską. Najlepiej przebrani otrzymali nagrody i dyplomy.

Reklama