Sharing Days!- wspólna inicjatywa anglistów blogerów

10441183_10202669780645574_170200053168985760_n

Moi drodzy angliści! Jeśli tak, jak ja jesteście pasjonatami języka angielskiego i uwielbiacie uczyć dzieci w niekonwencjonalny sposób, zapraszam was do zapoznania się z blogami, dzięki którym wasze lekcje będą jeszcze lepsze i bardziej kreatywne. Ci ludzie mają masę pomysłów i chcą się z wami podzielić!

Czytajcie, korzystajcie, dzielcie się, komentujcie,chwalcie 😉

plakat

Poniżej podaję krótkie opisy blogów!  Jestem pod wrażeniem niektórych i będę do nich zaglądać regularnie. A które to? Przekonajcie się sami!

 1. www.englishwithlittleant.wordpress.com

Mała Mróweczka i jej Mama to cudny duet, który wspólnie poznaje radość jaką ze sobą niesie nauczanie i nauka języka angielskiego. Dzięki temu blogowi poznacie ciekawe lekcje dla maluszków, publikacje Mamy. Mozecie zapoznać się z PLANEM LEKCJI małej Mrówki i materiałami dodatkowymi w postacie flascards. Co ciekawe, dziewczyny biorą udzial w Dziecku na Warsztat, tak jak my 😉

 1. www.zglowynapapier.blogspot.com

Jestem zauroczona tym blogiem!! Tyle pomysłów, tyle pracy włożonej w naukę j.angielskiego. Pierwszy raz napotkałam na ten blog i wiem,że będę tu wracać. Musicie przekonać się sami. Na pewno każdy z was znajdzie coś dla siebie!  Cieszy mnie podział na kategorie, nie trzeba przeszukiwać całego bloga, żeby znaleźć konkretną rzecz!

 1. www.anglokids.pl

O sobie krótko:-) Przede wszystkim skupiam się na znajdowaniu ciekawych artykułów, niekonwencjonalnych pomysłów na lekcje angielskiego w szkole, przedszkolu jak i w domu z dzieckiem!

 1. http://www.english-nook.blogspot.com

Znajdziecie tu naprawdę dużo ciekawych i inspirujących rzeczy od biblioteczki anglisty, pomysły na lekcje po organizację pracy nauczyciela. I właśnie ta pozycja podoba mi się najbardziej. Ciężko znaleźć w Internecie wszystko,co potrzebne w jednym miejscu, a tu proszę!

 1. http://hummingbirdels.blogspot.com

Zafascynowały mnie projekty plastyczno – językowe! To jest coś, co lubię. teraz w dobie komputerów i Internetu miło poczytać o pierwszakach, które grają w gry stworzone przez nauczyciela! Brawo. Chętnie zagłębię się w ten blog i znajdę coś dla siebie! Polecam! P.s. Również kończyłam studia w Bydgoszczy 😉

 1. http://english24na7.blogspot.com/

Angielski 24h na dobę? To coś dla mnie 😉 Znajdziecie tu recenzje i opisy książek do nauki angielskiego lub chociażby metody nauki języka. Trochę mało postów,aby cokolwiek więcej napisać. Myślę, że Sharing Days zmobilizują właścicielkę bloga i będzie pojawiać się częściej bo warto!

 1. http://agatarybus.pl/

Kolejny blog, który chłonę kolejny dzień. Tyle świetnych postów, że nie wiem od czego zacząć. Pani Agata opisuje swoje doświadczenia, metody pracy. Bardzo podoba mi się to, że dzieli się ciekawymi artykułami czy materiałami oraz, że jest skierowany nie tylko do uczniów ale i nauczycieli.

 1. http://hangielski.blogspot.com/

Nauka angielskiego przez gry i zabawy! uwielbiam ten sposób nauczania, dlatego chętnie polecę ten blog. Świetne pomysły na zajęcia od superbohaterów po informacje jak uczyć na zajęciach indywidualnych.

 1. http://mrskalisz.blogspot.co.uk/

Co tu dużo mówić/pisać…. Wielka Brytania oczami polskiej nauczycielki. Lektura dla każdego. Poznacie tutaj wszystko to, czego chcielibyście dowiedzieć się o szkolnictwie w GB.

 1. http://angdlakazdego.blogspot.com/

Blog istnieje od 2009 roku! Z początku pomyślałam, ze trochę mało postów a tu niespodzianka!!!!!! Wystarczy zajrzeć pod dawny adres bloga a tam caaaaała masa informacji o egzaminach międzynarodowych i gimnazjalnych,  maturze, mnóstwo piosenek, filmików czy artykułów i materiałów! Zresztą, sprawdźcie sami!

 1. http://englishforlaw.edublogs.org/

Ciężki temat! PRAWO. Blog po angielsku skupiony na prawie… chylę czoła za pracę. Dech zaparło, słów brak ;-Podobna tematyka : http://luczak.edu.pl

 1. http://www.englishmyway.pl

Kolejny blog z serii MOJE ULUBIONE!!!! Blog dla uczących się i dla tych, którzy uczą. Poznacie tu metody, triki i mnemotechniki 😉 Dowiecie się jak ćwiczyć mózg oraz jak się uczyć. Polecam.

 1. http://jezykinawesolo.blogspot.com/

A tu niespodzianka. Blog nie tylko dla anglistów. Miło, bo sama interesuję się językiem niemieckim więc chętnie zobaczę ,co w trawie piszczy:-) Znajdziecie tutaj piosenki, gry, zabawy…całkiem miło.

 1. http://www.korkianimatorki.blogspot.com/

Blog anglistki….blog kulinarny, plastyczny. Bardzo podobają mi się zabawy – animatorki. Wszystko przecież można podciągnąć po naukę języka angielskiego i kto powiedział,że ma być nudno?! NIgdy!!

 1. http://lasubmersion.blogspot.com/

Według mnie dość osobisty blog nauczycielki. Chętnie poczytałam o pracy pani Justyny!

 1. http://full-time-teacher.blogspot.com

Również osobisty blog, jednak bardzo miły i taki przytulny:-) Myślę, że warto tu zajrzeć, gdyż poznacie tutaj Mamę, która sprawdza i recenzuje różne ciekawe materiały, książki, co później opisuje. Dzięki jej opisom samemu się chce to wszystko wypróbować:)

Reklama